Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

Choroba

Poważne schorzenie, takie jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co prowadzi do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może również objawiać się osłabieniem mięśni, uszczupleniem masy kostnej i zaburzeniami wzwodu. Inne choroby, które potencja mogą wywoływać niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból oraz problemy z sercem. Jeżeli borykasz się z którymś z tych przypadków, zapytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki sprzedawane na receptę, takie jak Proscar przepisywany w kuracji gruczołu krokowego, mogą również powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze efektów ubocznych ich używania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, precyzyjnie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co musisz wiedzieć o ich korzyściach potencja
jak też o ich skutkach ubocznych.

Styl życia

Spora część ludzi myśli, iż niski poziom zainteresowania seksem to problem, który dotyczy starszych mężczyzn. Jednak to nieprawda. Dzisiaj mnóstwo mężczyzn w wieku 30-40 lat zgłasza problemy z niskim libido. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy może być niewłaściwy styl życia albo niezdrowe nawyki, takie jak palenie tytoniu, niezdrowa dieta, zbyt mało snu i inne podobne czynniki. Zastanów się nad zmianą stylu życia, rzuć papierosy, rozpocznij uprawianie sportu i zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.